Vintage

Dzērieni
Miguel Torres

Slavenos Torres vīnus kaut reizi dzīvē ir baudījis ikviens vīnu mīļotājs, bet ne katrs zina, cik smagu darbu vairākas paaudzes ir ieguldījušas tā radīšanā un cik spēcīgas personības veidojušas šīs vīna šķirnes. Slavenais britu vīndaru žurnāls „Decanter” 2002. gadā nosauca Migelu Torresu – mūsdienu vīndarītavas īpašnieku – par „gada cilvēku”. Iepriekšējos gados šo goda nosaukumu bija izpelnījušās tādas izcilas personības vīndaru pasaulē kā Hjū Džonsons un Andželo Gaija. Kur slēpjas Torres vīnu panākumu ķīla?

Vīndarītava joprojām pieder Torresu ģimenei un ir ģimenes bizness. Tā vairāk nekā trīs gadsimtus ir veltījusi spēkus zemes apstrādāšanai, nododot iegūtās iemaņas no paaudzes paaudzē. Viņiem pieder vīnogulāji Penedesas reģionā, kas ir slavens ar savām vīndaru tradīcijām. Bet savu komerciālo darbību ģimene uzsāka vēlāk – 1800. gadā. Līdz tam viens no dēliem Torress Haims naudas un laimes meklējumos devās uz Kubu, kur strādāja par grašiem, sapņojot par sava biznesa uzsākšanu. Nopelnītā nauda tika ieguldīta transporta pārvadājumos un naftas produktu tirdzniecībā. Kara sākums Kubā lika viņam pārdot savu firmu un atgriezties dzimtenē. Taču mājās viņu nepameta ideja par savas ģimenes vīna eksportu uz Kubu, Argentīnu un Puertoriko. Apvienojoties ar savu tēvu un brāli, 1870. gadā viņi dibināja uzņēmumu un sāka būvēt savu pirmo vīndarītavu Vilafrankā del Penedesā.

Miguel Torres

Uzņēmuma Torres emblēmā, kura ir uz katras vīna pudeles etiķetes, joprojām saglabājas trīs torņi: tēvs un divi dēli. Ļoti ātri Torres vīni, kur vien nokļuva – Kolumbijā Kartahenā, Santjago de Kubā, Verakruzā, Brēmenē, Hamburgā, Sanktpēterburgā –, kļuva ļoti prestiži. Šie vīni saņēma balvas Vīnē, Filadelfijā un Parīzē.Torresu ģimenes uzņēmība ļāva tai nodarboties ne tikai ar vīnu, bet arī ar brendiju radīšanu. Jau sākotnēji brendija izplatīšanā milzīgu lomu spēlēja Haima brāļa dēls Huans Torress, kurš 1928. gadā to sāka aktīvi popularizēt kā dižciltīgu dzērienu.

Milzīgo popularitāti pasaulē Torres ieguva, pateicoties Migela Torresa Karo, tagadējā ģimenes vīndarītavas prezidenta tēva, neatlaidībai un drosmei. Viņš bieži atcerējās, kā personīgi ar pudelēm rokās devies uz labākajiem restorāniem un pie tā laika labākajiem vīnu tirgotājiem piedāvāt savus vīnus.

1939. gadā Torresu ģimene saskārās ar pilsoņu kara radītajiem postījumiem – vīndarītava tika sabombardēta. Palicis starp drupām, Migels Karo kopā ar savu sievu Margaritu nolēma atjaunot savu senču mantojumu, parādot rakstura stingrību. Viņš visu sāka no nulles. Darbs un pūles, ko Torresu ģimene ieguldīja, nesa savus augļus. Vīnogulāju lauki pakāpeniski tika paplašināti, sasniegumus stiprināja arī tagadējā prezidenta Migela Torresa Rjera jaunievedumi. Viņš pirmais sāka pielietot ražošanā nerūsējošā tērauda tilpnes ozola mucu vietā, kas ļāva kontrolēt temperatūru vīna fermentācijas procesā.

Miguel Torres

1979. gadā Čīlē, Centrālajā līdzenumā (Curicó) tika atklāta vīndarītava, kur lielāka daļa vīnu tiek ražoti uz varenās, pilnībā fillokseras neskartās zemes. Tieši Migels Torress kļuva par pirmo ārzemju investoru Čīlē, paredzot šīs valsts vīnu brīnišķīgo nākotni. Tagad Čīlē Torresu vīni tiek radīti ar Santa Digna markas vārdu.

Migela māsa Marimera Torresa 1975. gadā pārcēlās uz Sanfrancisko, un par viņas sapni kļuva saimniecība Kalifornijā. 80.-ajos gados izvēle krita uz Sonomas apgabalu Rašenriverā un Grīnveli (Russian River, Green Valley), kur tika ražoti elegantie Chardonnay un Pinot Noir. Baltais vīns no muižas, kas nosaukts par godu Marimeras tēvam, „Dons Migels”, ir to sešu vīnu vidū, kas tiek piegādāti Baltajam namam.

Torresu ģimene no paaudzes paaudzē nodod vīndarīšanas noslēpumus un mīlestību pret zemi. Tradīcijas un nākotnes redzējums pārvērtis Torres uzņēmumu par milzīgu, veiksmīgu kompāniju, kura eksportē savus vīnus uz vairāk nekā 120 pasaules valstīm.

Kompānijas pasaules vārdu un augsto prestižu apstiprina fakts, ka Torres kompānija ir Primum Familiae Vini izcilo vīndaru ģimeņu asociācijā, kuras biedri ir arī Mouton-Rothschild nams, Marchesi Antinori, Tenuta San Guido, The Symington Ports Company, Champagne Pol Roger, Paul Jaboulet Aîné, Hugel & Fils un citi.

Torres nākotne ir bērnu rokās: Marimeras, Huana Marijas un Migela Torresa. Viņi ir jau sevi pierādījuši profesionāļu vidū.

Raksta avots: www.cetrassezonas.lv