Vintage

Dzērieni
Finca Flichman
Argentīna
Mendoza

Argentīna. Mendoza. Malbec. Visus šos nosaukumus apvieno vīns – spilgts, piesātināts, ar latīņamerikāņa raksturu. Pēc vīna ražošanas apjoma pasaulē, Argentīna atrodas godpilnajā piektajā vietā aiz Francijas, Itālijas, Spānijas un ASV. Vīnkopībai Argentīnā ir četru gadsimtu ilga vēsture, taču vietējie vīni savu popularitāti ieguvuši nesen. Par saviem panākumiem viņiem jāpateicas vecajai Eiropai, jo katoļu priesteris Huans Sidrons 1556. gadā ieveda pirmo vīnogu stīgu. Otrā elpa parādījās daudz vēlāk, kad XX gadsimta 90. gados daudzas lielas kompānijas sāka investēt līdzekļus nacionālajā vīnkopībā. Tā portugāļu kompānija Sogrape 1998. gadā, paplašinot savu darbību Jaunās Pasaules valstīs, iegādājās argentīniešu vīndarītavu Finca Flichman.

1873. gadā pašā lielākajā vīnkopības reģionā Mendosā, tajā vietā, kur tagad atrodas mūsdienīga  Finca Flichman vīndarītava, tika iestādīts pirmais Sami Fličmana vīnogu lauks. Bet 1910. gadā vīna rūpnīca līdz ar tai piegulošajiem vīnogu laukiem ieguva Finca Flichman vārdu („Fličmana māja”). Vēlāk dibinātāja dēls, ieguvis enologa (vīna zinātnieka) izglītību Francijā, varēja savas zināšanas pielietot praksē – mājās, tā uzlabojot vietējo vīnu kvalitāti. Par labāko apliecinājumu tam kļuva vīns Caballero de la Cepa, viens no populārākajiem un cienījamākajiem Argentīnas vīniem. Ģimene turpināja darbu vīnogu laukos līdz 1983. gadam, kad vīndarītava tika pārdota vietējai uzņēmēju biedrībai. Tad, kā jau iepriekš tika minēts, vīndarītava ieguva milzu iespēju, jo Sogrape kompānija, kurai bija liela ietekme pasaules tirgū, nolēma nopirkt Finca Flichman. Tad, lai iekarotu pasaules atzinību, tika nekavējoties izstrādāta jauna ražošanas un vīna kvalitātes uzlabošanas stratēģija. Šī mērķa sasniegšanai tika iestādīti jauni vīnogulāji, vīndarītava tika paplašināta un apgādāta ar pēdējām tehnoloģijām. Tā simtgadīgā Finca Flichman vīndarītava guva citu nākotni, nākotni ar augstas reputācijas vīniem pasaulē.

Finca Flichman

Un veiksme nebija ilgi jāgaida. Šodien tas ir veiksmīgs uzņēmums ar mūsdienīgu vīndarītavu, ar augstvērtīgiem vīnogulājiem Andu kalnu pakājē. Vīnogas tiek iegūtas savos 300 ha lielajos vīnogu laukos un 420 ha lielajos vīna laukos ārpus saviem īpašumiem, kuros ir iestādītas tādas dižciltīgas vīnogu šķirnes kā: Cabernet Sauvignon, Syrah, Malbec, Merlot un Chardonnay. Vīnoglauki izvietoti divos Mendosas reģionos. Pamata vīnogu lauks Barrancas atrodas Maipu departamentā, kur ir īpaša ekosistēma jeb, kā franči mīl saukt, – terroir, saistīta ar sausu un saulainu laiku, lielām temperatūras svārstībām starp dienu un nakti, porainu augsni, kas rada ideālus apstākļus vīnogu audzēšanai, kuras izmanto koncentrētu un izteiksmīgu vīnu ražošanā. Cits vīnogulājs, kurš atrodas 1120 m augstumā, privileģētā zonā Tupungato, arī ir slavens ar savu unikālo mikroklimatu, šeit siltas dienas nomaina vēsas naktis, bet vietējā smilšainā augsne ir bagāta ar augstu organisko vielu saturu, kas arī padara šo vietu slavenu. Kompānija Finca Flichman savu vīnu ražošanā izmanto pašas modernākās vinifikācijas tehnoloģijas, to skaitā arī temperatūras režīma kontroli pār vīnogu sulas fermentācijas procesiem nerūsējošā tērauda divslāņu kublos un nelielās ozolkoka mucās no franču un amerikāņu ozola.

Finca Flichman

100 gadu ilga vēsture, ārzemju investīcijas, unikāli dabas apstākļi, milzīgs cilvēku darbs vīnogu laukos un vīndarītavā, mīlestība un aizraušanās ar savu darbu, tam visam bija tikai viens mērķis – radīt augstas klases premium un super premium Argentīnas vīnus. Kā apstiprinājums tam ir Dedicado vīns – galvenais Finca Flichman vīns, kurš ietilpst Jaunās Pasaules labāko vīnu topā, kā arī vīnu kategorija Reserva un Caballero de la Cepa. Šie ir lieliski vīni, kurus var uzglabāt, nogatavināt un kuri ir lieliski Argentīnas Reserva vīnu paraugi. Sortimentā ir arī Finca Flichman vienas šķirnes vīni ar izteiktu argentīniešu raksturu Jaunās Pasaules vīnu zinātājiem.

Finca Flichman vīndarītavas galvenais princips – attīstīt savu starptautiski pazīstamu vīnu stilu, saglabājot argentīniešu individualitāti, lai ar katru Finca Flichman vīna pudeli mēs spētu sajust Mendosas sauli un Jaunās Pasaules spēku.

Raksta avots: www.cetrassezonas.lv