Vintage

Dzērieni
Marchesi Antinori. Tiecoties pēc izcilības.
Ražotājs: Marchesi Antinori
Valsts: Itālija
Reģions: Toskāna

Eksistē tādi vīni, kuru nosaukums vien izraisa milzīgu cieņu profesionāļu vidū, tos ar lepnumu pārdod restorānos, tie kalpo par etalonu vīndariem, un tikšanās ar tiem ir gods katram vīna cienītājam. Tieši tādi ir „Marchesi Antinori” vīni – ar bagātu vēsturi, vienmēr augstvērtīgi, apbalvoti ar daudzām balvām, bet, galvenais, veidoti ar mīlestību un smalku izpratni par to, kādam ir jābūt īstam itāļu vīnam.

Antinori vārds, pirmkārt, asocējas ar gadsimtiem ilgu ģimenes vēsturi, kura jau 6 gadsimtu garumā nodarbojas ar vīna ražošanu. Antinori ģimene dzīvo Florencē jau kopš XIII gadsimta, kad pārcēlās uz turieni no priekšpilsētas. Viņi nodarbojās ar zīda tirdzniecību, vēlāk bija veiksmīgi baņķieri, kā arī ražoja un pārdeva vīnu, kas rezultātā kļuva par viņu ģimenes biznesu. Lūk, jau 26 paaudzes ir vadījušas ģimenes biznesu, izdarīti daudzi darbi, veikti atklājumi un ieguldījumi, kā rezultātā Antinori vīniem pieder pelnīti augsta reputācija un prestiža vieta pasaules elitāro vīnu vidū.

Pēc Itālijas apvienošanās 1861. gadā, Antinori ģimenei par ieguldījumu valsts attīstībā un uzplaukumā tika piešķirts marķīzu tituls. Kopš tā laika ģimenes ģerbonī ar kroni un diviem eņģeļiem atrodas arī uzraksts «Te duce proficio» („Tavā vadībā es gūstu panākumus” jeb, kā viņi paši interpretē, „Tiecoties pēc izcilības”). Šo filozofiju Antinori saglabājuši līdz pat šodienai. Pamēģinot kādu no Antinori vīniem, jūs uzreiz sajutīsiet šo tiekšanos pēc izcilības.

Marchesi Antinori

Šodien kompānijas priekšgalā stāv Pjēro Antinori ar trim meitām: Albjeru, Allegru un Alesiju. Marķīzs Pjēro Antinori ir ne tikai veiksmīgs biznesmenis un labs vīna ražotājs, bet arī ļoti drosmīgs, radošs, ideju pārņemts un talantīgs cilvēks. Īstens toskānietis, viņš līdz ar slaveno vīna ražotāju Andželo Gaiju no Pjemontas reģiona veica revolūciju itāļu vīna darīšanā, nomainīja izveidojušos vīnu ražošanas kanonus un uzstādīja pašu augstāko kvalitātes līmeni. Viņš ir tādu diženu vīnu kā Tignanello un Solaia radītājs, kuri stāv līdzās izcilākajiem Bordo vīniem . Šie vīni ir jebkura kolekcionāra un someljē lepnums, tie grezno pašu elegantāko un augstvērtīgāko restorānu vīnu kartes.

Pienācīgi novērtējot tradīcijas, Pjēro Antinori vienmēr paliek novators un nebaidās no jauniem atklājumiem. Katrs jauns ražas gads, jauns vīnogulājs, jauna ideja – tas ir labs sākums jauniem atklājumiem. Kā pats Pjēro Antinori mīl teikt: „Senās saknes spēlē svarīgu lomu mūsu filozofijā, bet tās nekad neaptur mūsu gara tieksmi uz novitāti.”

Antinori vienmēr saistās ar Toskānas un Umbrijas tēlu, kur viņiem pieder apmēram 1400 ha lieliski izvietotu vīnogulāju, kas veicina paša augstākā līmeņa vīna ražošanu. Tikai Toskānā vien viņi rada tādus slavenus vīnus kā Chianti Classico, Bolgheri, Montalcino, Montepulciano, Sovana.

Bez teicamiem, tradicionāliem Toskānas vīniem Antinori taisa arī lieliskus vīnus Pjemontā, kur vīni tiek izlaisti zem Prunotto zīmola. Umbrijā tie ir vīni no Orvieto Classico ražošanas zonas, bet personīgos vīnogulājos Itālijas dienvidos, Apūlijas reģionā, tiek audzētas vīnogas augļainajiem un lieliskajiem Tormaresca vīniem.

Marchesi Antinori

Aristokrātiskā Antinori ģimene ir īpaša arī ar to, ka tā saglabā Itālijas kultūras mantojumu un atbalsta mākslu. Viņiem pieder arī Palazzo Antinori – Antinori pils, kas ir lielisks florenciešu arhitektūras paraugs, kuru uzcēla Džuljāno Majāno 1461.–1469. gadā.

Ar īpašu kaismi Antinori ģimene attiecas pret vietējo mākslu, viņi ir radījuši Antinori akadēmiju, kuras mērķis ir iepazīstināt ar Toskānas māksliniekiem un arhitektiem un pastāstīt par viņiem. Pateicoties šai akadēmijai, tika atjaunotas daudzas veclaicīgas gleznas, izdoti ilustrēti izdevumi un organizētas mākslas izstādes plašai publikai.

Raksta avots: www.cetrassezonas.lv