Vintage

Dzērieni
Viña Maipo. Īsta cieņa.
Viña Maipo
Čīle

Čīles vīndarītavas nosaukums sakrīt ar Maipo pilsētas nosaukumu, kura atrodas Maipo upes ielejā, 38 kilometru attālumā no Santjago. Pilsēta dibināta 1583. gadā, lai aizstāvētos no vietējo iedzīvotāju uzbrukumiem. Kā jebkurā koloniālā pilsētā, tās sociālā dzīve bija koncentrēta ap baznīcu, kas tika uzcelta XVII gadsimta otrajā pusē. Jau kopš tiem laikiem vietējo iedzīvotāju pamatnodarbošanās un aktivitāte vērsta uz zemes apstrādāšanu un ražas novākšanu.

Pastāv leģenda, ka vietējie iedzīvotāji ar savām lūgšanām Maipo baznīcā saņēmuši Dieva svētību un aizstāvību vietējām zemēm. Kopš tā laika Maipo ieleja tiek uzskatīta par vienu no auglīgākajām un svarīgākajām zonām Čīlē. Šeit rada aromātiskus un ar saules gaismu piesātinātus vīnus ar patīkamu, augļainu garšu. Baltos un sarkanos vīnus šeit ražo vienādās proporcijās.

Viña Maipo

Uz katras „Viña Maipo” vīna pudeles ir attēlots pilsētas baznīcas apveids kā svētvietas un pilsētas simbols.

„Viña Maipo” vīndarītava dibināta 1948. gadā, bet 20 gadus vēlāk – 1968. gadā – to iegādājās lielākais vīnu holdings Čīlē – „Concha y Toro” S.A. Pateicoties ambicioziem plāniem un paveiktajam darbam vīna ražošanā, „Viña Maipo” vīndarītava šodien ir viens no vadošajiem Čīles vīna ražotājiem.

Neskaitot Maipo ieleju, kompānijas „Viña Maipo” vīnogulāji atrodas arī citās svarīgās vīndarīšanas zonās: Kasablankā, Rapelā, Kuriko un Maulē.

Galvenā un stratēģiski svarīgākā vīnogu šķirne kompānijai ir Syrah, ar kuru ir saistītas vīndara Maksa Veinlauba (Max Weinlaub) cerības un galvenais potenciāls. Šī šķirne aizņem 200 hektārus Maipo, Rapelas un Maules ielejas vīnoglaukos. Katras ielejas unikālais klimats veicina vīnam individuālu raksturu un struktūru. „Viña Maipo” no Syrah vīnogām gatavo gan klasiskus, gan izsmalcinātus un sarežģītus vīnus. Maipo atrodas paši vecākie vīnoglauki, tajos ir 15 gadīgi Syrah vīnogulāji, bet Rapelā un Maulē vīnogu stādu vidējais vecums ir astoņi gadi.

Viña Maipo

Daudzi vīni no „Viña Maipo” sortimenta ieguvuši starptautiskas balvas un godalgotas vietas izstādēs un degustācijās. Tiem ir augsts vērtējums arī prestižos starptautiskos reitingos.

„Viña Maipo” vīniem ir stabilas pozīcijas Eiropas, Āzijas un Amerikas tirgos un tie atbilst mūsdienu vīna tirgus prasībām. Sortimentā ir vairākas vīnu līnijas: augstvērtīgie Limited Edition vīni un Gran Devocion, izturētie Reserva, šķirnes vīni un dzirkstošais Sparkling Brut.

Raksta avots: www.cetrassezonas.lv